Baseball: Results, Links, and Special Features for Fri.-Sat., April 15-16

Baseball: Results, Links, and Special Features for Fri.-Sat., April 15-16 ...

NOTE: This schedule may be altered due to weather conditions. Before heading to a venue, please check with your team.

Sayreville (1-6) at Spotswood (5-0), 1pm

Pitman (0-3) in Glassboro (5-1), 6pm.

There is no scheduled release date.

Friday, April 15,

Ridgefield (2-3) at Ridgefield Park (5-1), 11am

Westwood (4-3) Meet Lyndhurst at 4:30 pm (6-0).

Cedar Creek (2-2) at West Deptford (3-4) at 11am

Gloucester (3-1), 11am on Mainland (4-1)

Paulsboro (4-3), 11am, Gateway (2-1)

At West Deptford (3-4), Cedar Creek (2-2) at 11am

Gloucester (3-1), 11am on the Mainland (4-1)

South Amboy (2-1) is a 2-2 draw against Perth Amboy Tech at 11am.

Spotswood (5-0): Sayreville (1-6) at noon

Colonia (3-4) vs. Iselin Kennedy (2-5), 1:45pm

Middlesex (1-4pm) in North Brunswick (3-3)

Dickinson (4-0) at Lincoln (0-5), 11am

Ferris (4-2) vs. Kearny (4-4pm), 4:30pm

Memorial (3-5) for Union City (3-4)

Snyder (2-4) at University Charter (1-4) at 6:00pm

McNair (2-1) meets Hoboken (3-3) at 4:30pm.

Sussex Tech (1-2) at Dover (0-3) at 10am

Morris Tech (1-1-1) (Kittatinny) (3-1) at 10am

11am vs. Elmwood Park (2-1), Hanover Park (2-1)

Ridgefield (2-3) at Ridgefield Park (5-1), 11am

Hanover Park (2-1) vs. Elmwood Park (2-2), 11am

Wallington (1-3) vs. Schalmont (NY) (0-0) at Disney Sports Complex, FL, 11am

Westwood (4-3) at Lyndhurst (6-0), 4:15pm

Columbia Union (2-5) (5-1), 12pm

Point Pleasant Beach (4-2), DH 9 & 12: Keyport

Franklin (1-2), 2pm: Gill St. Bernard's (3-3)

Pitman (5-1) in Glassboro (0-3) will be held at 6pm.

Delsea (5-1) at King's Christian (0-3), 6pm

Columbia Union (2-5) (5-1), 12pm

Wallington (1-3) vs. Schalmont (NY) (0-0) at Disney Sports Complex, FL, 11am.

Delsea (5-1) at King's Christian (0-3), 6pm

Note: This schedule may be altered due to weathe-related events. Before heading to a venue, please check with your teammates.

Cherokee (3-1) at Lenape (5-0), 10am

FOLLOW OF LIVE TWITTER UPDATES

At Allentown (5-2-1), Steinert (7-1) at 11am

At Verona (5-1), New Providence (4-1) at 11am

No. 2 St. Augustine (5-0) vs. Old Bridge (5-4), 12pm

No. 5 Rumson-Fair Haven (7-0) at Brick Memorial (4-3), 10am

Egg Harbor (7-8) at Vineland (3-2), 1pm

At South Brunswick, no 9 Hunterdon Central (4-1) is at No. 9 (2-4), 10am.

No. 10 St. Joseph (Mont.) (7-0) vs. Pope John (4-2), 11am

No. 12 Gloucester Catholic (5-2) vs. Robbinsville (3-2), 11am

No. 16 Bishop Eustace (3-5) vs. Middle Township (3-5), 11am

Saturday, April 16

Clearview High School conducts Bridgewater-Raritan (3-1) against Rancocas Valley (1-4).

Maple Shade (4-0) is at Holy Cross Prep, according to TBA.

At Moorestown (3-1), West Deptford (3-4) at 10am

Teaneck (4-2) at Pascack Hills (1-4) and TBA

Montclair (4-3) and the Passaic Valley are 3-2, according to the TBA.

At 10am, Hawthorne (2-2) vs. Dwight-Morrow (2-4-1) at Dwight Morrow High School.

At Cliffside Park, New Milford (1-2) at 10:30am

At Glen Rock (2-3), demarest (2-3) will be held at 10am.

At WRAC, Hackensack (2-5) vs. Wood-Ridge (6-1)

Park Ridge (1-4) at River Dell (1-4) at 11am

Ramapo (2-4) at Paramus (5-2) at 11am

Pope John (Mont.) (4-2) at St. Joseph (Mont.) (7-0), 11am

Waldwick (2-2) in the Northern Highlands (N) at 11am

Rutherford (6-0) at Westwood (5-1), 11am

At Paramus Catholic, Saddle Brook (0-4) at 11am

Mahwah (5-0) at Mountain Lakes (5-0) at 11am

At Wayne Valley High, Ridgewood (4-2-1) vs. Wayne Valley (2-2) at 11am.

Ramsey (7-0) - Wayne Hills at 11am

At St. Peter's Prep, Old Tappan (5-1) at 11:30am

Memorial (3-5) at Clifton (5-1)

1pm at Dwight Morrow High School, Becton (2-4) vs. Dwight-Morrow (2-4-1).

Emerson Boro (2-2): Dumont (1-5) at Emerson Boro (1-5):1pm

DePaul (4-3) hosts Ferris (4-2) at 1:15pm.

Lodi (1-4) in Indian Hills (4-4) is set to be on the way.

Dickinson (2-3-1) meets Fort Lee (2-3-1) at 10:30pm.

Woodstown (4-2) at Cedar Creek (2-2) at 11am

At Bishop Eustace (4-3), Middle Township (3-5) at 11am

At St. Augustine, Old Bridge (5-4) is held until 12pm.

Egg Harbor (3-2) at Vineland (3-2) at 1pm

Moorestown (3-1) is home to West Deptford (3-4) at 3-1:10 am.

Manalapan (1-4): Notre Dame (5-0): 10am

Point Pleasant Beach (4-2) at West Windsor-Plainsboro South (1-1-1), 11am

At Gloucester Catholic, Robbinsville (3-2) at 11am

At Allentown (5-2-1), Steinert wakes (7-1) at 11am.

Pennington (2-2) at Hamilton West (6-2) at 1pm

Long Branch (0-6) at Carteret (2-3), 10am

South Brunswick (2-4): Hunterdon Central (4-1)

South River (4-1) at Spotswood (5-0), 11am

Edison (1-7): J.P. Stevens (1-4): 11am

Montgomery (3-2) in North Brunswick, 11am

Middlesex (4-1) in Scotch Plains-Fanwood (0-3-2), 11am

At St. Augustine, Old Bridge (5-4) (5-0), 12pm

Watchung Hills (2-4) in South Plainfield (5-2) will take place at 2:30pm.

Nutley (2-4) at Hoboken (3-3), TBA

At Orlando, FL, Bayonne (6-1) vs. Montverde (FL) (0-0)

At St. Peter's Prep, Old Tappan (5-1) at 11:30am

Memorial (3-5) at Clifton (5-1)

Ferris (4-2) at DePaul (4-3), 1:15pm

Dickinson (4-0) Fort Lee (2-3-1) at 10:30pm

Newton (1-0) at Wallkill Valley (3-2), 10am

Chatham (2-3) at Westfield (2-4-1) at 10am

Cedar Grove (1-5) at Pequannock (1-3), 10am

At Jefferson (4-1) at Morris Hills (2-3) at 10:30am

At Madison HS, Ridge (4-1) vs. Madison (2-2) at 11am.

Caldwell (5-2) at West Morris (5-2) at 11am

Pope John (Mont.) (4-2) at St. Joseph (Mont.) (7-0), 11am

Whippany Park (2-2) at Butler (1-2), 11am

Sparta (2-2) at Lenape Valley (1-5) at 11am

Mahwah (5-0) at Mountain Lakes (5-0), 11am

Mendham (3-1), 11am, Immaculata (3-3)

Delbarton (4-2) at Middletown South (6-2) at 1pm

Morris Knolls (3-2): Mount Olive (3-3) is 3:30 pm.

At Dwight-Morrow (2-4-1), Hawthorne (2-2) at Hawthorne (2-4-1) at 10am

At Cliffside Park, New Milford (1-2) at 10:30am

Demarest (2-3) at Glen Rock (2-3), 10am

At WRAC, Hackensack (2-5) vs. Wood-Ridge (6-1)

Park Ridge at River Dell (1-4) at 11am

Waldwick (2-2) in the Northern Highlands (2-2-1) at 11am

Rutherford (5-1) defeats Westwood (5-1), 11am.

Butler (1-2) at Whippany Park at 11am

Saddle Brook from Paramus Catholic (2-4) at 11am

Bloomfield (2-3) at Lyndhurst (4-3), 12pm

Harrison (1-3): Weehawken (1-3) at 12pm

At Dwight-Morrow (2-4-1), becton (2-4-1).

Dumont (1-5) at Emerson Boro (2-2) at 1pm

Lodi (1-4) in Indian Hills (Indiens (3-4) at 4pm

Paul VI (1-3) in Washington Township at 3-1, 10am

Cherokee (3-1) at Lenape (5-0), 10am

At Bishop Eustace (4-3), Middle Township (3-5) at 11am

Montclair (4-3), the Passaic Valley, at the time of 10am

Nutley (2-4) at Hoboken (3-3), TBA

Cedar Grove (1-3) at Pequannock (1-3) at 10am

Belleville (0-5), 11am, Newark East Side (3-1)

Caldwell (5-2) at West Morris (5-2), 11am

At Verona (5-1), New Providence (4-1) at 11am

Bloomfield (2-3) at Lyndhurst (4-3), 12pm

Millburn (7-1) is held at Columbia (5-1) at (4pm).

Long Branch at Carteret (2-3), 10am

Brick Memorial (4-3) - Rumson-Fair Haven (7-0)

Raritan (0-5) at Shore (3-3), 10am

At Matawan (3-2-1), the Red Bank Regional will be held at 10am.

Notre Dame (5-0) at Manalapan (1-4), 10am

Brick Township (1-5) is located in the Central Regional (4-3) at 10am.

Point Pleasant Beach (1-4) at West Windsor-Plainsboro South (1-1-1), 11am

Jackson Liberty (3-3) at Wall (4-2), 11am

At Freehold Township, Christian Brothers (3-2) (6-1), 11am

Malvern Prep (PA) (0-0), 11am, Jackson Memorial (4-2)

Manasquan (4-3) at St. Rose (0-6), 11am

Colts Neck (4-1): 11am St. John Vianney (3-1-1)

Delbarton (4-2) in Middletown South (6-2) at the start of the day, from 4 to 1pm.

North Plainfield (3-2): Bound Brook (2-3), 1am

Warren Hills (1-4) at Phillipsburg (2-4) at 10am

South Brunswick (2-4) is the fourth of Hunterdon Central (4-1) at the age of 10.00.

Voorhees (4-1) at North Hunterdon (3-4), 10:30am

Montgomery (3-2) in North Brunswick, 11am

At Madison HS, Ridge (4-1) vs. Madison (2-2) at 11am.

Manville (3-2) at Dayton (3-2-1), 11am

Mendham (3-1): Immaculata (3-3) at 11am

Watchung Hills (2-4) in South Plainfield (5-2) at 2:30pm

Clearview (2-3): 10am: Deptford (3-2)

Woodstown (4-2) at Cedar Creek (2-2), 11am

At Gloucester Catholic, Robbinsville (3-2), 11am.

Chatham (2-3) at Westfield (2-4-1, 10am)

Manville (3-2) at Dayton (3-2-1), 11am

Verona (5-1): New Providence (4-1): 11am

At Linden (2-3) Roselle Catholic will be held at 11am.

Middlesex (4-1) at Scotch Plains-Fanwood (0-3-2), 11am

Johnson (6-0) Gov. Livingston at 1-5pm

Malvern Prep (PA) (0-0) at Jackson Memorial (4-2) at 11am

At Orlando, FL, Bayonne (6-1) vs. Montverde (FL) (0-0)

Pennington (2-2) and Hamilton West (6-2) at 1pm

You may also like: